Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 3

Aktualności:

19-05-2013

NA LEŚNYCH ŚCIEŻKACH

 

W ramach projektu „ Przedszkolak małym ekologiem” dzieci z grup IV, V i VI wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Chromcu niedaleko Jeleniej Góry.

17-05-2013

Teatrzyk Pinokio w przedszkolu

9 maja przedszkolaków z PM nr3 odwiedził teatr ,,Pinokio” z Nowego Sącza. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie, pt. „Kłamstwa Kozy". Aktorzy pokazali nam historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafiła na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Dzięki tej historii dzieci dowiedziały się, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca.Prawda wcześniej lub później wychodzi na jaw, a miłość i dobroć potrafi czynić cuda.
 

06-05-2013

Zielony Dzień przedszkolu

W ramach realizacji programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury” zorganizowaliśmy w przedszkolu „ Zielony Dzień”. Tego dnia zarówno dzieci, jak i personel mieli za zadanie mieć na sobie lub przy sobie ,,coś” zielonego. Niektórzy wykazali się kreatywnością przygotowując sobie przebrania.

04-05-2013

Jak to miło wędrować z plecakiem...

W dniu 26.04.2013 r., jak co roku starszaki z grupy V i VI z PM 3 uczestniczyły w rajdzie „3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki”. Razem z nimi dzielnie maszerowali też rodzice. Trasa rajdu o długości 6 km przebiegała przez najciekawsze miejsca Lubania oraz najbliższe okolice, była ona atrakcyjna i dostosowana do możliwości uczestników.

29-04-2013

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obchody święta naszej planety na stałe wpisane zostały w harmonogram projektów przedszkolnych. Tradycyjnie jest to tydzień działań proekologicznych, dzięki którym dzieci uczą się, jak też utrwalają swoją wiedzę o tym, jak dbać o środowisko i nie szkodzić Ziemi.
 

15-04-2013

Książka dla szpitala

Akcja ,, Książka dla szpitala” zakończona wielkim sukcesem. Okazało się bowiem, że nasze przedszkolaki mają bardzo dobre serduszka i chętnie podzieliły się książeczkami z chorymi dziećmi.

10-04-2013

Wyjazd przedszkolaków z PM nr 3 do TEATRU

Wycieczki kształcą, pobudzają do aktywności i sprzyjają rozwijaniu zdolności poznawczych. Ojczyzna to nie tylko pola, łąki, lasy, jeziora, rzeki, ale też to, co tworzą ludzie, którzy w tym otoczeniu żyją i pracują.
Dlatego w czwartek 04 kwietnia dzieci z grupy III i IV z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Lubaniu pojechały na wycieczkę do teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, na spektakl pt. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”.
Dziękujemy Panu Władysławowi Gojżewskiemu, właścicielowi firmy przewozowej za udostępnienie autokaru.
 

02-04-2013

Wielkanocne zajęcia w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Lubaniu

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi postanowiliśmy zorganizować zajęcia otwarte w formie warsztatów, z udziałem rodziców dzieci (4-5-letnich) z gr. III. Zajęcia odbyły się 27 marca 2013 r.

02-04-2013

Witaminki, witaminki – w PM nr 3 dzieci z gr. III przygotowały sałatkę jarzynową

Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy wspólnie wybrać się do marketu, zakupić produkty i przyrządzić pyszną sałatkę jarzynową.

29-03-2013

Przedszkolaki z PM nr 3 żegnały zimę

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny należy do tradycji ludowych podtrzymywanych w naszym przedszkolu. W tym roku Pani zima jest niezwykle uparta i nie chce od nas odejść - straszy wiosnę śniegiem i mrozem. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki z wielkim zapałem wykonały kukły Marzanny – symbolizujące odchodzącą zimę i skandując głośno „Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie!” próbowały przepędzić zimę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...