Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobki

Aktualności:

28-11-2017

Tańce w młodszym żłobku

Tańce przy muzyce w młodszym żłobku

26-11-2017

Łowimy rybki-zabawy z makaronem

W czwartek miały miejsce ćwiczenia i zabawy grafomotoryczne. Dzieci łowiły rybki (makaron) za pomocą rurek. To doskonała zabawa rozwijająca sprawność dłoni. Poprawia małą motorykę i przygotowuje do nauki pisania. Ćwiczy skupienie uwagi. Dzieci przez dłuższy czas były skupione na zadaniu.

26-11-2017

Teatrzyk cieni

We wtorek odbył się w żłobku teatr cieni pt.Jaś i Małgosia. Jest to doskonała zabawa pobudzająca wyobraźnię i kreatywność dzieci, a jednocześnie dająca dużo radości i satysfakcji.

26-11-2017

Wiewiórka

W tym tygodniu główną bohaterką pracy plastycznej została wiewiórka. Na posmarowaną klejem wiewiórkę dzieci wyklejały kaszę, a na ogon przykleiły piórka - tak powstała piękna wiewiórka.

20-11-2017

Teatrzyk "Wszyscy jesteśmy kolorowi"

Dnia 16 listopada odbył się w przedszkolu teatrzyk lalek AKUKU. Udaliśmy się z dziećmi na przedstawienie

20-11-2017

Ziemniaczany jeż

W tym tygodniu odbył się "Dzień Jeża". W związku z tym dzieci wykonały z ziemniaka i zapałek sympatycznego jeżyka. Jeszcze oczka, nosek, buźkę i jeżyk gotowy. Przy tej czynności dzieci doskonale ćwiczą sobie rączki i chwyt pęsetowy. Zajęcie to wymagało od dzieci skupienia uwagi.

20-11-2017

Robimy chmurę deszczową

We wtorek odbyły się zajęcia związane z pogodą. Dzieci mogły zaobserwować zachowanie pianki do golenia i tuszu: co dzieje się w chmurze i jak z niej pada deszcz. Dzieci wpatrywały się, jak zaczarowane. Następnie wykonały pracę plastyczną pt.: chmurka i deszczyk.

12-11-2017

Dzień Postaci z Bajek

We wtorek, 7 listopada w żłobku odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem u dzieci i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń.

12-11-2017

Dzień Jeża w młodszym żłobku

"Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż. Węszy noskiem w lewo, w prawo, to pod listkiem, to pod trawą, gdzie się kryje dobry łup, drepcze mały jeż – tup, tup."

12-11-2017

Poznajemy instrumenty muzyczne

Muzyka wzbogaca życie, rozwija wyobraźnię i wrażliwość, pozytywnie wpływa na osobowość człowieka, jego nastroje i emocje. Już od najmłodszych lat warto dostarczać dzieciom jak najwięcej bodźców muzycznych, które mają duży wpływ na rozwój wrodzonych zdolności i talentów dziecka.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...